nordicdir.eu

Robert 10.02.2021

Miód to najlepszy naturalny pestycyd

Frytki z rodzaju Nectarius składają się głównie ze związku chemicznego, który jest szlachetnym związkiem zawartym w miodzie. Ma nazwę botaniczną - co oznacza szlachetny w języku biochemii. To właśnie działanie tych związków nadaje im właściwości przeciwbakteryjne, grzybobójcze i owadobójcze. Ponadto działają przeciwzapalnie i grzybobójczo.

Miód jest składnikiem naturalnych preparatów pestycydowych

Związki pestycydów zawarte w postaci wosku pszczelego mają szczególne znaczenie biologiczne. Pszczoła, gdy dotrze do miejsca zapylenia, jest podtrzymywana przez związki z grupy B. Należą do nich:

  • fenantren - związki przeciwbakteryjne,
  • izobutyryna - związki grzybobójcze,
  • benzenozyna - związki grzybobójcze.
  • Ta ostatnia grupa obejmuje:
  • benzoneina
  • octan benzylu.

Ważne jest, aby odróżnić wyżej wymieniony środek biobójczy, który jest stosowany w dużych ilościach na placach budowy, od delikatniejszych związków grzybobójczych, które są używane do utrzymania żyzności gleby w glebie. Można go otrzymać w postaci granulatu lub sypkiej masy woskowej. Stosując te związki, warto użyć zmielonej lub sproszkowanej tkanki roślinnej uzyskanej z tkanek roślinnych. Tego materiału nie można obrać, ponieważ może zostać uwięziony w glebie, a zastosowany do gleby może spowodować zakwaszenie gleby.

Co to są biocydy?

Frytki z rodzaju Nectarius składają się z naturalnie występującego związku, którym jest szlachetny wosk zawierający. Nazywa się to środkiem przeciwgrzybiczym, co oznacza, że ​​grzyb na roślinie traci swoje działanie ochronne. Dodatkowo chroni rośliny przed uszkodzeniami powodowanymi przez filtry przeciwsłoneczne, filtry UV czy sztuczne światło. Ta naturalna obrona nazywa się środkiem przeciwgrzybiczym.

Tagi: szlachetny, przeciwbakteryjne, miód akacjowy, miód faceliowy, miód lipowy, miód manuka, miód spadziowy, miód pitny, miód gryczany, miód gryczany właściwości,